L1
Titulní strana
česky

 

 

 


Parková část - Garden park

Garden park je přírodní park uměle vytvořený. Aktuálně je zpřístupněno více než 100 000 m2 parku (více informací O areálu). V parku uvidíte různé druhy květin, vodní plochy, kamennou architekturou s vyhlídkami. Najdete zde oázu klidu pro odpočinek, relaxaci, zábavu, sport, inspiraci…

V různém ročním období můžete obdivovat krásu rozmanitých květů (např. tulipánů, narcisů, magnolií, rododendronů, azalek, růží, pelargonií, letniček a spousty dalších).

Garden park

Na své si zde přijdou nejen milovníci fauny a flory, kterou park nabízí z různých pohledů, zákoutí a vyhlídek, ale také milovníci letadel. Každou chvíli vzlétají a přistávají a letiště Václava Havla Praha Ruzyně je jako na dlani. Z několika vyhlídek je nejenom pěkný rozhled na celý areál, ale za dobré viditelnosti můžete vidět i historii českého národa - horu Říp, Milešovku, Bílou horu s letohrádkem Hvězda, ale také části Prahy 5, 6, Jenče, Hostivice, Kladna. Můžete se jen toulat parkem a relaxovat či se schovat před letním žárem slunce pod korunami stromů v březovém háji a vychutnávat si štěbetání ptáčků v této oáze zeleně. V tomto háji naleznete krásnou dlouhou březovou alej, která se v každém ročním období mění a působí ozdravně a relaxačně.

březová álej Garden park

Snoubencům pro jejich vytoužené říci si ANO a nejen pro ně je přichystáno unikátní rozárium kvetoucí od června do zámrazu. Jako perla Garden parku je umístěné v samotném středu, s přilehlým promenádním prostorem. Máte zde možnost posezení u kašny, kde vaše smysly uchvátí tisíce květů růží různých barev a vůní. Obdivovat můžete růže pnoucí na trelážových konstrukcích, pokryvné, převislé, stromkové, velkokvěté, čajohybridy, polyantky, floribundy a mnoho dalších doprovázených levandulemi.

rozárium Garden park

Vzbudí-li ve Vás při návštěvě parku některá z rostlin či zahradních prvků zájem, můžete si je zakoupit či objednat v přilehlé ZAHRADNICKÉ PRODEJNĚ o rozloze 10 000 m2 s odborným poradenstvím. V nabídce najdete zahradnický sortiment zvláště od předních českých pěstitelů.